Home | News | Announcements | Club Shop | Club Info | Contact | Documents | Sponsors  
Teams
Senior
Men
Ladies & Girls
Ladies
LG18 Girls
LG13 Girls
LG11 Girls
LG10 Girls
Youth - Allied
U18 Boys
Youth - Saturday
U18 Boys
U16 Boys
U15 Boys
U14 Boys
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Youth - Sunday
U16 Boys
U15 Boys
U14 Boys
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Junior - Saturday
U10 Mixed
U9 Mixed
U8 Mixed
U7 Mixed
Junior - Sunday
U10 Mixed
Soccer School
Referees
Referees
Events
Events
 
Ascot United Home Fixtures for the Next 28 Days
           
Show Fixtures for Next: 7 days 14 days 21 days 28 days Print : CSV
 
Racecourse
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
20/03 Events Events Private Booking 6.30pm to 10pm 18:30 20:25 Clubhouse  
 
21/03 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
21/03 Events Events Private event 7.30pm - 9pm 19:30 21:25 Clubhouse  
 
22/03 Events Events Private event 9.30am -11.30 09:30 11:25 Clubhouse  
 
23/03 Men Development Tring Athletic 15:00 16:55 Main  
23/03 U9 Mixed Saints Finchampstead Raiders 09:00 10:00 Top Junior  
23/03 U10 Mixed Aces Berks County 10:00 11:10 Top Junior  
23/03 LG11 Girls Sapphires Laurel Park (Cup) 11:00 12:20 Top Junior  
23/03 U9 Mixed Chargers WINDSOR YOUTH OSPREYS TITANS 09:00 10:00 Bottom Junior  
23/03 U10 Mixed Chargers Whitegrove Thunderbolts 11:00 12:10 Bottom Junior  
23/03 U7 Mixed Colts Darby Green & Potley Strikers 09:00 09:55 Middle Mini A  
23/03 U7 Mixed Wanderers Ashridge Park Rovers 10:40 11:35 Middle Mini A  
23/03 U8 Mixed Royals Berks Elite FC Black 09:00 10:00 Middle Mini B  
23/03 U8 Mixed Racing SPENCERS WOOD PUMAS 11:00 12:00 Middle Mini B  
 
25/03 Events Events Private event 6-7pm 18:00 19:55 Clubhouse  
 
27/03 Events Events Private event 7.15pm 19:15 21:10 Clubhouse  
 
28/03 U18 Boys Allied Flackwell Heath 19:45 21:40 Main  
28/03 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
29/03 Events Events Private event 9.30am -11.30 09:30 11:25 Clubhouse  
 
30/03 Men Development Harefield United 15:00 16:55 Main  
30/03 U8 Mixed Royals Binfield Chargers 09:00 10:00 Top Junior  
30/03 U9 Mixed Royals Finchampstead Eagles 09:00 10:00 Bottom Junior  
30/03 U7 Mixed Wanderers tbc 09:00 09:55 Middle Mini A  
30/03 U7 Mixed Royals Darby Green and Potley Dynamos 09:50 10:45 Middle Mini A  
30/03 U7 Mixed Aces NPL Youth Rockets 10:40 11:35 Middle Mini A  
30/03 U7 Mixed Racing Wargrave Wolves 11:30 12:25 Middle Mini A  
30/03 U8 Mixed Raiders FC Bracknell White 09:00 10:00 Middle Mini B  
30/03 U8 Mixed Saints Twickenham Tiger Sharks 10:00 11:00 Middle Mini B  
 
31/03 Ladies Ladies Newbury FC 14:00 15:55 Main  
31/03 U10 Mixed Royals Fleet Spurs Youth Tigers 10:00 11:10 Top Junior  
31/03 U10 Mixed Youth Esher Greens U10's 10:00 11:10 Bottom Junior  
31/03 U10 Mixed Galaxy Goldsworth Park Rangers Scorpions 10:00 11:10 Bottom Junior  
 
01/04 Events Events Private event 6-7pm 18:00 19:55 Clubhouse  
 
03/04 Events Events Private Booking 6.30pm 18:30 20:25 Clubhouse  
 
04/04 Events Events Private Booking 9.15 a.m. to 3.00 p.m. 09:00 10:55 Clubhouse  
 
05/04 Events Events Private event 9.30am -11.30 09:30 11:25 Clubhouse  
 
06/04 U9 Mixed Saints FC Holyport Hurricanes 09:00 10:00 Top Junior  
06/04 U8 Mixed Saints Bracknell Town F.C. Colt 09:00 10:00 Middle Mini B  
06/04 U8 Mixed Wanderers Eldon Celtic AFT Jaguars 10:00 11:00 Middle Mini B  
06/04 U8 Mixed Raiders Hearts of Teddlothian Tornadoes 11:00 12:00 Middle Mini B  
 
10/04 Events Events Private Booking 10.30am to 12.30 10:30 12:25 Clubhouse  
 
13/04 U7 Mixed Saints Wargrave Wolves 09:50 10:45 Middle Mini A  
 
17/04 Events Events Private Booking 2pm - 4pm 14:00 15:55 Clubhouse  
 
Charters School
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
23/03 U16 Boys Racing Caversham AFC Royals 11:00 12:45 Near Adult  
23/03 U15 Boys Hornets DARBY GREEN & POTLEY DYNAMOS 09:15 11:00 Far Adult  
23/03 U11 Mixed Royals Windsor Youth Blues 09:00 10:20 Near 9 v 9  
23/03 U11 Mixed Chargers Ashridge Park Royals 10:20 11:40 Near 9 v 9  
23/03 U11 Mixed Aces Loddon Sports FC 09:00 10:20 Far 9 v 9  
23/03 U12 Mixed Royals Finchampstead Mavericks 10:20 11:40 Far 9 v 9  
 
24/03 U15 Boys Youth Roehampton Rangers 10:00 11:45 Near Adult  
24/03 U12 Mixed Youth Sutton United 10:00 11:20 Far 9 v 9  
 
30/03 U16 Boys Racing Windsor Swallow 09:00 10:45 Near Adult  
30/03 U15 Boys Hornets FC HOLYPORT HAWKS 09:15 11:00 Near Adult  
30/03 U18 Boys Aces Burnham U18 09:00 10:55 Far Adult  
30/03 U15 Boys Galaxy MAIDENHEAD B&G FC BOYS 11:00 12:45 Far Adult  
30/03 U11 Mixed Aces Finchampstead Chargers 10:20 11:40 Near 9 v 9  
30/03 U12 Mixed Racing Spencers Wood Redkites 09:00 10:20 Far 9 v 9  
30/03 U11 Mixed Royals Eldon Celtic Lions 09:00 10:20 Far 9 v 9  
30/03 U12 Mixed Royals FC Bracknell Youth 09:00 10:20 Far 9 v 9  
30/03 U12 Mixed Colts WINDSOR YOUTH MERLINS HAWKS 10:20 11:40 Far 9 v 9  
 
31/03 U13 Mixed Youth Walton Casuals Phoenix (double header) 10:30 11:50 Near Adult  
31/03 U14 Boys Youth Ashstead Colts 10:00 11:30 Far Adult  
31/03 U12 Mixed Youth Spelthorne sports sky 10:00 11:20 Far 9 v 9  
 
06/04 U18 Boys Aces Southcote tba 09:00 10:55 Far Adult  
06/04 U12 Mixed Chargers TWYFORD COMETS BLACKS 09:00 10:20 Far 9 v 9  
 
13/04 U12 Mixed Colts Darby Green & Potley Dynamos 10:20 11:40 Near 9 v 9  
13/04 U12 Mixed Racing Ashridge Park 09:00 10:20 Far 9 v 9  
13/04 U12 Mixed Athletic Whitegrove Knights 09:00 10:20 Far 9 v 9  
 
14/04 U13 Mixed Youth Esher Wizard White 10:30 11:50 Near Adult  
 
Goaters Road
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
23/03 U14 Boys Royals Berks County Lions 09:30 11:00 Adult  
23/03 U14 Boys Aces FINCHAMPSTEAD ROVERS 11:00 12:30 Adult  
 
24/03 LG18 Girls Diamonds Crystal Palace 10:00 11:55 Adult  
24/03 Ladies Reserves Binfield Ladies 14:00 15:55 Adult  
 
30/03 LG13 Girls Emeralds Berks County FC 11:15 12:45 Youth  
30/03 U12 Mixed Athletic TWYFORD COMETS Reds 09:30 10:50 Adult  
30/03 U14 Boys Aces Twickenham Tigers 11:00 12:30 Adult  
 
31/03 Ladies Reserves Penn & Tylers Green Ladies 14:00 15:55 Adult  
 
06/04 U14 Boys Royals Hurst 10:00 11:30 Adult  
 
07/04 LG13 Girls Sapphires Manorcroft FC 10:00 11:30 Youth  
 
13/04 U14 Boys Aces HENLEY HOTSPUR 09:00 10:30 Adult  
 
South Ascot
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
23/03 U13 Mixed Chargers Berks County Red Kites 09:00 10:20 South Ascot  
23/03 U13 Mixed Eagles Burghfield FC Buffalos 11:00 12:20 South Ascot  
 
30/03 U13 Mixed Chargers Caversham AFC Foxes 09:00 10:20 South Ascot  
30/03 U13 Mixed Raiders Berks County Red Kites 11:00 12:20 South Ascot  
 
Victory Field
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
24/03 U16 Boys Youth Esher Town Colts 10:00 11:45 Victory Field  
 
31/03 U16 Boys Youth Carshalton Athletic Blues 10:00 11:45 Victory Field  
 
Away Game
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
20/03 Men Veterans Holyport 19:45 21:40 Away Game  
 
21/03 U12 Mixed Racing Spencers Wood Redkites TBC TBC Away Game  
 
23/03 U13 Mixed Raiders Windsor Youth Eagles Panthers TBC TBC Away Game  
23/03 U12 Mixed Racing Ashridge Park TBC TBC Away Game  
23/03 U10 Mixed Spartans Priestwood Vale FC TBC TBC Away Game  
23/03 U8 Mixed Chargers South Reading FC TBC TBC Away Game  
23/03 U10 Mixed Racers Bracknell Town FC Colts Reds TBC TBC Away Game  
23/03 U11 Mixed Raiders Sandhurst Town B&G FC Boys TBC TBC Away Game  
23/03 U8 Mixed Saints Pinewood Pythons TBC TBC Away Game  
23/03 U8 Mixed Wanderers STB&G FC Royals TBC TBC Away Game  
23/03 U8 Mixed Raiders Whitegrove Wolves TBC TBC Away Game  
23/03 U9 Mixed Racing Whitegrove Wasps TBC TBC Away Game  
23/03 U18 Boys Leopards STB&G FC Boys TBC TBC Away Game  
23/03 U10 Mixed Saints STB&G FC Reds TBC TBC Away Game  
23/03 U7 Mixed Aces Pinewood Panthers TBC TBC Away Game  
23/03 U12 Mixed Colts WINDSOR YOUTH MERLINS HAWKS TBC TBC Away Game  
23/03 U7 Mixed Raiders FC Bracknell White TBC TBC Away Game  
23/03 U7 Mixed Saints Whitegrove Sharks TBC TBC Away Game  
23/03 U12 Mixed Chargers BERKS COUNTY HAWKS TBC TBC Away Game  
23/03 LG13 Girls Emeralds Wargrave Girls Sharks TBC TBC Away Game  
23/03 U12 Mixed Athletic NPL Youth Blue TBC TBC Away Game  
23/03 U8 Mixed Aces Woodley Saints Cheetahs (Rescheduled match) TBC TBC Away Game  
23/03 U18 Boys Royals Henley 09:30 11:25 Away Game  
23/03 LG13 Girls Crystals Marlow 09:30 11:00 Away Game  
23/03 Men United Royal Wootton Bassett 15:00 16:55 Away Game  
 
24/03 U10 Mixed Royals Goldsworth Park Rangers Spiders TBC TBC Away Game  
24/03 U10 Mixed Youth Walton & Hersham Youth Swans U10's TBC TBC Away Game  
24/03 U10 Mixed Galaxy Ham Riverside Tigers TBC TBC Away Game  
24/03 U14 Boys Youth Carshalton athletic reds TBC TBC Away Game  
24/03 LG13 Girls Sapphires Walton Casuals Juniors FC Crystals 10:00 11:30 Away Game  
24/03 LG13 Girls Diamonds Mole Valley Greens 11:30 13:00 Away Game  
24/03 Ladies Ladies AFC Bournemouth 14:00 15:55 Away Game  
 
25/03 U18 Boys Allied Thatcham Town 19:45 21:40 Away Game  
 
30/03 U18 Boys Royals Calcot Royals TBC TBC Away Game  
30/03 U10 Mixed Racers FC Bracknell Arrows TBC TBC Away Game  
30/03 U9 Mixed Chargers BRACKNELL CAVALIERS FC TBC TBC Away Game  
30/03 U10 Mixed Chargers Barton Rovers Raiders TBC TBC Away Game  
30/03 U16 Boys Eagles Caversham AFC Royals TBC TBC Away Game  
30/03 U8 Mixed Racing MAIDENHEAD UNITED MAGPIES DIAMONDS TBC TBC Away Game  
30/03 U13 Mixed Eagles FC Bracknell Colts TBC TBC Away Game  
 
31/03 LG13 Girls Diamonds Balham TBC TBC Away Game  
31/03 LG13 Girls Sapphires Meadow Sports FC 10:00 11:30 Away Game  
31/03 Men Veterans Wandgas Village 10:30 12:25 Away Game  
31/03 LG13 Girls Sapphires Meadow Sports FC 11:00 12:30 Away Game  
 
02/04 Men United Flackwell Heath 19:45 21:40 Away Game  
 
04/04 U18 Boys Allied Hanworth Villa 19:45 21:40 Away Game  
 
06/04 U15 Boys Hornets DARBY GREEN & POTLEY DYNAMOS TBC TBC Away Game  
06/04 U14 Boys Aces FINCHAMPSTEAD ROVERS TBC TBC Away Game  
06/04 U8 Mixed Chargers Bracknell Athletic Colts TBC TBC Away Game  
06/04 U12 Mixed Racing Langley Hornets TBC TBC Away Game  
06/04 U16 Boys Eagles Ashridge Park Royals TBC TBC Away Game  
06/04 U12 Mixed Royals Sandhurst Town Boys & Girls FC TBC TBC Away Game  
06/04 U12 Mixed Athletic Windsor Hurricanes TBC TBC Away Game  
06/04 U11 Mixed Royals Southcote 13:00 14:20 Away Game  
 
07/04 U15 Boys Youth Met Police TBC TBC Away Game  
07/04 U16 Boys Youth Kingstonian Youth TBC TBC Away Game  
07/04 U10 Mixed Royals Windlesham United Lions TBC TBC Away Game  
07/04 U10 Mixed Galaxy Staines Lammas Youth Blues TBC TBC Away Game  
07/04 LG18 Girls Diamonds Claygate 10:00 11:55 Away Game  
07/04 Men Veterans Mayfair Utd 10:30 12:25 Away Game  
07/04 Ladies Ladies Southampton FC 14:00 15:55 Away Game  
07/04 Ladies Reserves Hawley Ladies 14:00 15:55 Away Game  
 
08/04 U18 Boys Allied Maidenhead United 19:45 21:40 Away Game  
 
11/04 U18 Boys Allied Abbey Rangers 19:30 21:25 Away Game  
11/04 Men Development Dunstable Town 19:45 21:40 Away Game  
 
13/04 Men Development Leverstock Grenn TBC TBC Away Game  
 
14/04 U15 Boys Youth Manorcroft Juniors TBC TBC Away Game  
14/04 LG13 Girls Sapphires Carshalton Athletic Youth FC 10:00 11:30 Away Game  
14/04 Men Veterans Molesey 10:30 12:25 Away Game  

 

   
All website content is copyright Ascot United FC unless otherwise stated.
site by paulsayer.net