Home | News | Announcements | Club Shop | Club Info | Contact | Documents | Sponsors  
Teams
Senior
Men
Ladies & Girls
Ladies
LG14 Girls
LG13 Girls
LG12 Girls
LG11 Girls
LG10 Girls
Girls Soccer School
Youth - Allied
U18 Boys
Youth - Saturday
U18 Boys
U16 Boys
U15 Boys
U14 Mixed
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Youth - Sunday
U16 Boys
U15 Boys
U14 Mixed
U13 Mixed
U12 Mixed
U11 Mixed
Junior - Saturday
U10 Mixed
U9 Mixed
U8 Mixed
Junior - Sunday
U10 Mixed
U8 Mixed
U7 Mixed
Mixed Soccer School
Referees
Referees
Events
Events
 
Ascot United Home Fixtures for the Next 21 Days
           
Show Fixtures for Next: 7 days 14 days 21 days 28 days Print : CSV
 
Racecourse
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
05/12 Events Events Private event 9.15am - 2.15pm 09:15 11:10 Clubhouse  
 
06/12 U18 Boys Racing Spencers Wood 19:45 21:40 3G 11-a-side  
06/12 Events Events Private Event - 6.30 - TBC 18:30 20:25 Clubhouse  
 
07/12 U10 Mixed Saints Woodley Saints Leopards (Trophy) 09:00 10:10 Top Junior  
07/12 U9 Mixed Racing STB&G FC BOYS 10:00 11:00 Top Junior  
07/12 U10 Mixed Raiders BRACKNELL CAVALIERS FC (Berkshire) 11:00 12:10 Top Junior  
07/12 U13 Mixed Racing LAUREL PARK TORNADOES 09:00 10:20 3G 11-a-side  
07/12 U16 Boys Galaxy CAVERSHAM TRENTS BLUES 11:00 12:45 3G 11-a-side  
07/12 Events Events Lyne pitch booking 15:00 16:55 3G 11-a-side  
07/12 U9 Mixed Wanderers Ashridge Park 09:00 10:00 Bottom Junior  
07/12 LG11 Girls Diamonds Thatcham Tornadoes 10:00 11:20 Bottom Junior  
07/12 U9 Mixed Athletic Trophy - Reading City Athletic 11:00 12:00 Bottom Junior  
07/12 U8 Mixed Raiders Maidenhead Utd Juniors White 09:00 10:00 Middle Mini A  
07/12 U8 Mixed Chargers Berks Elite FC Silver 09:45 10:45 Middle Mini A  
07/12 U8 Mixed Racing EVERSLEY & CALIFORNIA COBRAS (Trophy) 10:30 11:30 Middle Mini A  
07/12 U8 Mixed Saints Procision football academy predators 09:00 10:00 Middle Mini B  
07/12 U8 Mixed Aces Woodley Saints Wildcats 10:00 11:00 Middle Mini B  
 
08/12 U7 Mixed Pre-Teams Under 7s Group Coaching 10.30-12.00 TBC TBC Top Junior  
08/12 Mixed Soccer School School Soccer school 9.30am - 10.30am 09:30 10:30 Top Junior  
08/12 Ladies Ladies AFC Bournemouth 14:00 15:55 3G 11-a-side  
08/12 U12 Mixed Youth Worcester Park Colts 10:00 11:20 3G 9-a-side left  
08/12 U11 Mixed Youth Whyteleafe FC Youth 11:45 13:05 3G 9-a-side left  
08/12 U11 Mixed Galaxy Staines Lammas Youth FC Whites 10:00 11:20 3G 9-a-side right  
08/12 U11 Mixed Royals Woking United 11:45 13:05 3G 9-a-side right  
08/12 U10 Mixed Youth Raynes Park Vale Blues U10's 11:00 12:40 Bottom Junior  
08/12 U8 Mixed Spartans Yateley United Youth Jays 10:00 11:00 Middle Mini A  
 
10/12 U18 Boys Allied Bracknell Town 19:45 21:40 3G 11-a-side  
 
11/12 Events Events Private Booking 10.30am to 12.30 10:30 12:25 Clubhouse  
 
12/12 Events Events Private event 9.15am - 2.15pm 09:15 11:10 Clubhouse  
12/12 Events Events Christmas Fair 17:30 19:25 Clubhouse  
 
13/12 Men Veterans Holyport 19:45 21:40 3G 11-a-side  
 
14/12 U9 Mixed Racing FC BRACKNELL ARROWS  10:00 11:00 Top Junior  
14/12 U10 Mixed Chargers League Trophy Match - OLD WINDSOR TIGERS FC BLACKS 10:00 11:10 Top Junior  
14/12 LG10 Girls Emeralds Wargrave Girls Warriors 11:00 12:10 Top Junior  
14/12 U10 Mixed Raiders Pinewood Pumas 11:00 12:10 Top Junior  
14/12 U10 Mixed Racing AFC HENLEY HAWKS 12:00 13:10 Top Junior  
14/12 U13 Mixed Colts Darby green and potley dynamos 12:00 13:20 3G 11-a-side  
14/12 Men United Knaphill 15:00 16:55 3G 11-a-side  
14/12 U12 Mixed Aces BURGHFIELD BISONS (Berkshire) 09:00 10:20 3G 9-a-side left  
14/12 U12 Mixed Raiders Ashridge Park 10:30 11:50 3G 9-a-side left  
14/12 U11 Mixed Racers Finchampstead Falcons 09:00 10:20 3G 9-a-side right  
14/12 U12 Mixed Chargers Ashridge Park Royals 10:30 11:50 3G 9-a-side right  
14/12 U9 Mixed Raiders Cookham Dean Youth (cup) 11:00 12:00 Bottom Junior  
14/12 U8 Mixed Raiders Procision Football Academy Aces 09:00 10:00 Middle Mini A  
14/12 U8 Mixed Aces Ascot United Racing 10:00 11:00 Middle Mini A  
14/12 U8 Mixed Wanderers FC BRACKNELL YELLOWS (Berkshire) 09:45 10:45 Middle Mini B  
14/12 U8 Mixed Saints Maidenhead Utd junior blacks 11:00 12:00 Middle Mini B  
 
15/12 Mixed Soccer School School Soccer school 9.30am - 10.30am 09:30 10:30 Top Junior  
15/12 U7 Mixed Pre-Teams Under 7s Group Coaching 10.30-12.00 10:30 11:25 Top Junior  
15/12 U13 Mixed Youth Marlow Youth Royals Ccup 11:30 12:50 3G 11-a-side  
15/12 Ladies Ladies Newbury 14:00 15:55 3G 11-a-side  
15/12 U12 Mixed Youth Delafrod Colts Blues 10:00 11:20 3G 9-a-side left  
15/12 U10 Mixed Youth Woking Cougars Youth U10's 10:00 11:10 Bottom Junior  
 
17/12 U18 Boys Allied Wokinghan and Embrook 19:45 21:40 3G 11-a-side  
 
20/12 Men Veterans Ascot Legends vs Myths 19:45 21:40 3G 11-a-side  
 
21/12 U10 Mixed Saints Berks Elite FC Gold 09:00 10:10 Top Junior  
21/12 Men United Badshot Lea 15:00 16:55 3G 11-a-side  
 
22/12 Events Events Coaches vs Coaches Charity match 13:00 14:55 3G 11-a-side  
 
Charters School
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
07/12 U13 Mixed Athletic Windsor Jaguars 09:00 10:20 Near Adult  
07/12 U15 Boys Royals Ashridge Park 10:45 12:30 Near Adult  
07/12 U15 Boys Aces Twickenham Tigers 09:00 10:45 Far Adult  
07/12 U12 Mixed Royals Whitegrove Eagles 09:00 10:20 Near 9 v 9  
07/12 U11 Mixed Aces Whitegrove & Warfield FC Typhoons 09:00 10:20 Far 9 v 9  
07/12 U11 Mixed Spartans Old Windsor Tigers Blacks 10:15 11:35 Far 9 v 9  
07/12 U11 Mixed Chargers Whitegrove & Warfield FC Thunderbolts 11:30 12:50 Far 9 v 9  
 
08/12 U14 Mixed Youth Cippenham U14 Rhinos BBFA COUNTY CUP 10:00 11:30 Near Adult  
08/12 U13 Mixed Youth Bracknell Town Youth 10:00 11:20 Far Adult  
 
14/12 U13 Mixed Athletic Chalfont St.Peter (County Cup) 09:00 10:20 Near Adult  
14/12 U15 Boys Royals Westwood Wanderers Hoops 10:45 12:30 Near Adult  
14/12 U16 Boys Hornets YATELEY UNITED LIONS 11:00 12:45 Far Adult  
 
15/12 U11 Mixed Royals Bedfont Eagles Sports (Trophy) 10:00 11:20 Far 9 v 9  
 
Goaters Road
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
07/12 LG13 Girls Sapphires Tilehurst panthers stripes 09:30 11:00 Youth  
07/12 LG12 Girls Sapphires Maidenhead (Cup) 11:00 12:20 Youth  
07/12 U14 Mixed Raiders Windsor Youth Eagles Panthers 09:00 10:30 Adult  
 
08/12 Ladies Reserves AFC Crowthorne Ladies 14:00 15:55 Adult  
 
14/12 LG12 Girls Sapphires AFC Reading Liberty Belles 11:00 12:20 Youth  
14/12 U14 Mixed Eagles Spencers Wood Scorpians 09:00 10:30 Adult  
14/12 U14 Mixed Chargers Ashridge Park Royals 10:30 12:00 Adult  
 
15/12 LG14 Girls Sapphires Goldsworth Park Rangers FC 10:00 11:30 Youth  
 
South Ascot
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
14/12 U13 Mixed Racing FINCHAMPSTEAD FLYERS 09:00 10:20 South Ascot  
 
Victory Field
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
14/12 U18 Boys Royals Baisingstoke Town TBC TBC Victory Field  
14/12 U18 Boys Leopards Laurel Park Tornadoes 11:00 12:55 Victory Field  
 
Away Game
Date AgeGroup Team Opposition KO End Pitch  
07/12 LG10 Girls Emeralds Thatcham Tornadoes TBC TBC Away Game  
07/12 U9 Mixed Saints AFC Henley Harriers (Cup) TBC TBC Away Game  
07/12 U9 Mixed Aces Trophy - Camberley Town Youth Rebels TBC TBC Away Game  
07/12 U14 Mixed Chargers Caversham Trents Blues TBC TBC Away Game  
07/12 U12 Mixed Raiders Binfield Reds TBC TBC Away Game  
07/12 U16 Boys Hornets WESTWOOD WANDERERS GREENS TBC TBC Away Game  
07/12 U18 Boys Royals Calcot Royals TBC TBC Away Game  
07/12 U9 Mixed Raiders FC Bracknell Arrows (cup) TBC TBC Away Game  
07/12 U8 Mixed Colts WHITEGROVE & WARFIELD STINGRAYS TBC TBC Away Game  
07/12 U11 Mixed Racers Burnham Junior Sabres Greens TBC TBC Away Game  
07/12 U12 Mixed Aces THATCHAM TORNADOES (Berkshire) TBC TBC Away Game  
07/12 U14 Mixed Eagles Laurel Park Hurricanes TBC TBC Away Game  
07/12 U18 Boys Leopards Marlow United Lions TBC TBC Away Game  
07/12 U10 Mixed Chargers League Trophy Match - LODDON SPORTS LIONS 10:00 11:10 Away Game  
07/12 Men Veterans Chessington KCFC 14:00 15:55 Away Game  
 
08/12 LG14 Girls Diamonds Balham FC Pasnthers TBC TBC Away Game  
08/12 LG14 Girls Sapphires Sutton United LEAGUE CUP 10:00 11:30 Away Game  
 
14/12 U13 Mixed Royals Sandhurst Town Boys & Girls FC Royals TBC TBC Away Game  
14/12 U14 Mixed Raiders Pinewood Panthers TBC TBC Away Game  
14/12 U9 Mixed Athletic Trophy - Rotherfield United FC Tigers TBC TBC Away Game  
14/12 U9 Mixed Wanderers Wargrave Wolves TBC TBC Away Game  
14/12 LG11 Girls Diamonds Wargrave Cyclones TBC TBC Away Game  
14/12 U10 Mixed Saints Ready City United (Trophy) TBC TBC Away Game  
14/12 U8 Mixed Colts BERKS COUNTY PYTHONS TBC TBC Away Game  
14/12 U11 Mixed Aces Bracknell Town FC Junior Robins TBC TBC Away Game  
14/12 U9 Mixed Aces Trophy - Hawley Colts TBC TBC Away Game  
14/12 U8 Mixed Racing ASCOT UNITED ACES (Trophy) TBC TBC Away Game  
14/12 U15 Boys Aces WW Wanderers TBC TBC Away Game  
14/12 LG13 Girls Sapphires Slough Town TBC TBC Away Game  
14/12 U11 Mixed Chargers STB&G FC Boys TBC TBC Away Game  
14/12 U11 Mixed Spartans Ashridge Park TBC TBC Away Game  
14/12 U16 Boys Galaxy STB&G FC BOYS TBC TBC Away Game  
14/12 U18 Boys Racing Woodley Wanderers Hurricans TBC TBC Away Game  
 
15/12 U11 Mixed Galaxy Moormead Wanderers TBC TBC Away Game  
15/12 U16 Boys Youth Sutton United Youth TBC TBC Away Game  
15/12 LG14 Girls Diamonds Crystal Palace Academy TBC TBC Away Game  
15/12 U14 Mixed Youth Bracknell Town Reds U14s TBC TBC Away Game  
15/12 U8 Mixed Spartans Raynes Park Tigers TBC TBC Away Game  
 
17/12 Men United Spelthorne Sports 19:45 21:40 Away Game  

 

   
All website content is copyright Ascot United FC unless otherwise stated.
site by paulsayer.net